Lithuania 2006

LFF 2 LYGA ZONE WEST (Third Level)
Round 22
[Oct 21]
Bangele           9-0  Pagegiai
Tauras            3-0  Piritas         w/o game
Sakuona          13-1  Skuodas
[Oct 22]
Svyturys          2-1  Salantas
Glestum           1-3  Silute-2
FINAL
[Oct 29] in Vilnius
Silute-2          1-0  Sakuona

Standing

  1  SM Silute-2              20  16  3  1  88- 12   76  51
  2  Sakuona Plikiai          20  17  0  3  96- 23   73  51
  3  Tauras ir ERRA Taurage   20  13  3  4  71- 28   43  42
  4  Svyturys Klaipeda        20  12  3  5  55- 23   32  39
  5  Glestum Klaipeda         20  12  3  5  48- 22   26  39
  6  Minija Kretinga          20   9  4  7  40- 30   10  31
  7  Bangele Gargzdai         20   8  1 11  40- 42   -2  25
  8  Salantas Salantai        20   5  1 14  23- 66  -43  16
  9  Piritas Klaipeda         20   4  2 14  25- 48  -23  14
 10  FK Pagegiai              20   3  1 16  18- 96  -78  10
 11  FK Skuodas               20   0  1 19  11-125 -114   1

BestScorers:
R.Smitas (Silute-2)     - 31

2006

1st Half
Round 1
[Apr 28]
Bangele           1-3  Sakuona
[Apr 29]
Tauras            4-0  Pagegiai
Silute-2          8-0  Salantas
[Apr 30]
Skuodas           0-3  Piritas
Minija            1-2  Glestum
Round 2
[May 05]
Piritas           1-3  Minija
Sakuona           1-0  Silute-2
[May 06]
Skuodas           1-1  Pagegiai
[May 07]
Svyturys          0-0  Bangele
Salantas          0-5  Tauras
Round 3
[May 10]
Glestum           1-0  Sakuona
[May 12]
Minija            0-0  Silute-2
[May 13]
Tauras            4-0  Skuodas
[May 14]
Salantas          1-1  Piritas
Pagegiai          1-3  Svyturys
Round 4
[May 20]
Skuodas           0-4  Minija
Silute-2          8-1  Bangele
Sakuona           5-0  Salantas
[May 21]
Svyturys          3-3  Tauras
Glestum           3-0  Pagegiai
Round 5
[May 24]
Piritas           0-1  Glestum
[May 26]
Pagegiai          0-7  Silute-2
[May 27]
Tauras            1-2  Sakuona
[May 28]
Minija            1-1  Svyturys
Salantas          0-6  Bangele
Round 6
[May 31]
Silute-2          4-1  Piritas
[Jun 03]
Glestum           2-0  Bangele
Minija            3-2  Tauras
Salantas          3-0  Skuodas
[Jun 04]
Svyturys          3-2  Sakuona
Round 7
[Jun 07]
Piritas           0-2  Svyturys
[Jun 09]
Bangele           0-1  Minija
[Jun 10]
Sakuona          12-1  Pagegiai
Tauras            2-2  Silute-2
[Jun 11]
Skuodas           0-7  Glestum
Round 8
[Jun 16]
Bangele           3-1  Piritas
Sakuona           2-1  Minija
[Jun 18]
Svyturys         10-0  Skuodas
Pagegiai          0-2  Salantas
Glestum           1-1  Tauras
Round 9
[Jun 23]
Piritas           0-3  Tauras
[Jun 24]
Pagegiai          2-1  Bangele
Skuodas           2-9  Sakuona
[Jun 25]
Salantas          0-4  Svyturys
Silute-2          2-2  Glestum
Round 10
[Jun 28]
Pagegiai          1-3  Minija
Skuodas           1-5  Bangele
Sakuona           4-1  Piritas
Salantas          0-2  Glestum
Svyturys          1-2  Silute-2
Round 11
[Jun 30]
Silute-2          7-0  Skuodas
[Jul 01]
Tauras            6-0  Bangele
Minija            4-0  Salantas
[Jul 02]
Piritas           0-2  Pagegiai
[Jul 03]
Svyturys          2-1  Glestum
2nd Half
Round 12
[Aug 12]
Pagegiai          0-5  Glestum
Minija            6-2  Skuodas
[Aug 13]
Tauras            2-1  Svyturys
Salantas          0-5  Sakuona
[Aug 14]
Bangele           1-2  Silute-2
Round 13
[Aug 18]
Sakuona           8-0  Bangele
[Aug 19]
Piritas           7-1  Skuodas
Pagegiai          1-9  Tauras
[Aug 20]
Glestum           1-1  Minija
Salantas          0-7  Silute-2
Round 14
[Aug 27]
Skuodas           0-6  Svyturys
Tauras            4-1  Glestum
Piritas           1-0  Bangele
[Aug 26]
Salantas          4-1  Pagegiai
Round 15
[Aug 31]
Minija            0-1  Bangele
[Sep 01]
Svyturys          4-1  Piritas
[Sep 02]
Pagegiai          0-9  Sakuona
Silute-2          5-0  Tauras
[Sep 03]
Glestum           7-0  Skuodas
Round 16
[Sep 08]
Bangele           0-2  Svyturys
[Sep 09]
Silute-2          4-2  Sakuona
Tauras            4-1  Salantas
Pagegiai          8-1  Skuodas
[Sep 10]
Minija            2-2  Piritas
Round 17
[Sep 16]
Silute-2          8-0  Pagegiai
[Sep 17]
Bangele           3-1  Salantas
Svyturys          2-1  Minija
Glestum           3-0  Piritas
from Round 14
[Sep 30]
Minija            0-3  Sakuona
Round 18
[Sep 23]
Tauras            6-3  Minija
Skuodas           1-2  Salantas
[Sep 24]
Bangele           3-2  Glestum
Sakuona           4-1  Svyturys
[Sep 25]
Piritas           0-6  Silute-2
Round 19
[Sep 30]
Bangele           6-0  Skuodas
Piritas           3-5  Sakuona
Minija            3-0  Pagegiai       w/o game
[Oct 01]
Glestum           4-2  Salantas
Silute-2          3-0  Svyturys
Round 20
[Oct 06]
Skuodas           0-8  Silute-2
[Oct 07]
Bangele           0-2  Tauras
Salantas          2-3  Minija
[Oct 08]
Svyturys          0-1  Glestum
Pagegiai          0-3  Piritas
Round 21
[Oct 12]
Skuodas           1-8  Tauras
[Oct 14]
Piritas           0-3  Salantas
Silute-2          2-0  Minija
[Oct 15]
Svyturys          8-0  Pagegiai
Sakuona           3-1  Glestum
from Round 17
[Oct 18]
Sakuona           4-2  Tauras
Round 22
[Oct 21]
Bangele           9-0  Pagegiai
Tauras            3-0  Piritas         w/o game
Sakuona          13-1  Skuodas
[Oct 22]
Svyturys          2-1  Salantas
Glestum           1-3  Silute-2
FINAL
[Oct 29] in Vilnius
Silute-2          1-0  Sakuona

Created 16-05-2006. Corrected 01-11-2006
Created by
Almantas 'Almis' Lauzadis. E-Mail: almis@post.omnitel.net Copyright 2006 Almis. All rights reserved.